Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-11-14 17:00:29

Ostry

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 113
Punktów :   

jak się zachowywać na koncertach

Na jednym forum gość fajnie podsumował jak trzeba się zachowywać podczas koncertów, jakich błędów nie popełniać:

(Dla gitarzystów pozwoliłem sobie użyć kursywy)

"- duża scena: jebać odsłuchy. Jest straszna kakofonia, a akustyk zawsze chce wiedziec najlepiej, więc j.w i ustawiamy stacka Z BOKU, a nie za sobą. W ten sposób słyszymy siebie + resztę, a nie tylko resztę.

- jeśli dźwięk ze stacka jest przenoszony mikrofonem dodatkowo na przody - mikrofon ustawić w połowie między kopułką a brzegiem membrany, IMO - byle nie na środek.

- pijemy jedno, max 2 browce przed występem! Dowiedziono, że alkohol zamula słuch, poza tym wiadomo - nie chcemy być drugimi Panasami... Ostatnio jeden z członków kapeli się deczko najebał i rozwaliło to nieco występ. Jeśli wiemy, że ktoś z kapeli lubi przegiąć - pilnujemy gada. Potem niech se chleje 

- musi być jeden  i tylko jeden lider w trakcie występu, żeby wiedzieć co robimy.

- żadnego opiedalania się nawzajem i gadek pomiędzy w trakcie występu - to strasznie nieprofesjonalne.

- cała kapela ma wręczoną wyraźną setlistę z utworami wg kolejności grania. Bardzo pomocne.

- żadnych zmian w numerach na ostatniej próbie przed koncertem!

- stroimy się na bypassie!

- pomiędzy kawałkami nie brzdąkamy sobie radośnie!!!

- zabieramy dodatkowe przedłużacze - zawsze tego chujstwa jest za mało

- jeśli puszczamy intro - nagrać na płycie nie w formacie mp3, często organizator ma możliwość odtwarzania tylko zwykłych CD. Nam ostatnio z tego powodu nie poleciało.

- w sytuacji, gdy gra kilka kapel, pozwól tej przed Tobą spokojnie się spakować i znieść ze sceny

- Jeśli gra ktoś po Tobie to zwijaj sie szybko. Pogadasz sobie lub napiszesz smska poza sceną. "

Fajnie to jest opisane. Tak trzeba robić, ze swojej strony dodam, że u nas
- Filip z Jarem są odpowiedzialni za rozwieszenie i ściągnięcie baneru.
- Jaro jest odpowiedzialny za stroboskop.
- Filip jest odpowiedzialny za mikrofony, za równo dla siebie jak i dla mnie...
- Filip jest odpowiedzialny za puszczenie intro. Przed koncertem dogaduje się z akustykiem w tej sprawie.

Macie inne sugestie ?

Offline

 

#2 2008-11-15 10:45:16

Artezz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 68
Punktów :   

Re: jak się zachowywać na koncertach

filipowi musi ktoś pomóc z banerem.... i musi to być osoba która najkrócej się rozstawia. jeśli ja np mam bębny rozstawione i wystarczy tylko blachy i stope założyć to pomagać moge ja, gorzej jeśli całe bębny mam rozkładać:P
ktoś z nas musi pilnować kabli...w sumie nie wiem jak to u nas wygląda ale w insultach jest to przejebane....ale wy chyba macie te swoje kejsy i szufladki i jest ok?? jeśli nie to musi byś osoba które te wszystkie przedłuzacze bądź inne chuje muje pilnuje i pakuje to jednej jakiejś walizy:]
....innych sugestii nie mam:P

Offline

 

#3 2008-11-15 11:16:26

Ostry

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 113
Punktów :   

Re: jak się zachowywać na koncertach

No ja napisałem, ze Filip z Jarem

co do kabli. To już mówiłem, że do przyszłego koncertu trzeba kupić plastikową skrzynkę na wszystko i bedzie tam wszystko

Offline

 

#4 2008-11-15 12:05:15

Artezz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 68
Punktów :   

Re: jak się zachowywać na koncertach

a tak...moje przeoczenie:P

Offline

 

#5 2008-11-15 13:56:41

spaślak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 54
Punktów :   

Re: jak się zachowywać na koncertach

ja mam az dwa kable i tunerek, wiec rozkładam sie szybko, zawiesze baner i zostanie mi czas na bajerowanie fanek zanim wy poustawiacie te swoje kombajny do krzesania dzwieków z gitarek:P

aha i oprócz skrzynki trzeba kupić tubę na baner

Ostatnio edytowany przez spaślak (2008-11-15 13:58:42)

Offline

 

#6 2008-11-16 06:54:15

El_Filipo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 58
Punktów :   

Re: jak się zachowywać na koncertach

Wiec Jaro jest odpowiedzialny za groupies.
Sorry Wader


!370H55A 0773H

Offline

 

#7 2008-11-16 09:39:23

Artezz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 68
Punktów :   

Re: jak się zachowywać na koncertach

.... to miała być moja fucha:(
a fakt, trzeba załatwić taką tube na baner, nie niszczy się tak łatwo, a jak się go rozwiesi to nie wygląda jak z gardła:P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl