Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-11-20 12:03:47

El_Filipo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 58
Punktów :   

Intro

Siema,
tak sobie myslalem ze moze jednak zamiast naszego intra zrobic cos na ksztalt wstepu?

Co mam na mysli
wykorzystajmy waderinho - niech zaczyna sie prostym patentem perkusyjnym ktory by sie potem rozpedzal, w trakcie jakies solo basowe i plumkajace gitary i potem np wchodzimy juz z hejho (bo ja bym jednak zamienil plastica z kolejnoscia zeby nieszczesliwie pierwszy nie byl).
Generalnie mysle ze na poczatek przydalby sie kawalek prosty, bujajacy zeby ludzie wlezli sie bawic bez krepacji a potem juz ciagnac jednym tempem.
Plus zero przerw itd to co pstry wkleil wczesniej daje rade.
Generalnie puszczanie naszego intro troche jednak mi sie gryzie.
Wydaje mi sie ze taka "rozgrzewka" czy am krotki pokaz umiejetnosci by posluzyl lepiej niz intro z RE


Czekam na opinie.

eF


!370H55A 0773H

Offline

 

#2 2008-11-20 14:39:02

Artezz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 68
Punktów :   

Re: Intro

a że nawet się zgadzam, nie mniej jednak z insultami robie robie coś takiego że david zaczyna plumkać ja wchodze na scene itd. i z jednego patentu przechodzimy w numer....wiec albo trzeba by było wymyśleć coś naprawde....z jednej strony naturalnego a  z drugiej jakiegoś oryginalnego bądź coś co bedzie z czasem ewoluowało do czegoś oryginalnego. ale zgadzam się że z plastika jako pierwszego numeru na liście trzeba zrezygnować...i w sumie popieram opinie filipa że można by zrobić cos w rodzaju wejścia instrumentalnego. można by np wykorzystać jakiś patent z utworu którym bedziemy rozpoczynać koncert...przearanżować go...hmm...może fdajnie by było jakbys filipie się darł coś doludzi...wiesz...na zasadzie takiej psychodeli...my bedziemy plumkac jakiś tam patent...i w końcu jazda (to tylko lużny pomysł)

Offline

 

#3 2008-11-20 19:06:52

Ostry

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 113
Punktów :   

Re: Intro

Maigra przygotowała ostatnio intro. Zaczyna się stopami, pozniej wchodzi piter na basie. Później reszta coś plumka i przemyca fragment kawałka, który za chwile się zacznie...
...mi się to osobiście nie podoba. Tzn spoko niech tak robią inni

Praktycznie jakikolwiek koncert jaki widziałem. Zaczynał się intrem z muzą w tle. Tak to przeanalizowałem i wydaje mi się, że robią tak dlatego, żeby nie zdradzać jakie bedzie brzmienie. Po prostu leci muzyczka, wszyscy czują napięta atmosfera i nagle jeb, petarda. Jeśli zaczniemy coś smęcić to chuj będzie z pierwszego efektu... bo ten efekt już był... Można nagrać coś i to odtwarzać stoją w ciemnościach by po chwili dopierdolić ogniem. Nie chce robić jak Maigra. Chce robić jak Slayer, Metallica, Pantera, Lamp of God i wszystkie zajebiste kapele metalowe na świecie Dlatego ja jestem jak najbardziej na "nie" w tej kwestii . Nie chce żadnego chujowego robienia klimatu, bez sensu.

Co do plastika na poczatku. To jak dla mnei on zajebiscie siedzi na poczatku. Bo zaczyna się rzeźnią i pozniej przechodzi w normalny riff. Jedynym minusem jest to, że filip falszuje na refrenie i sluchacz dostaje cios... A dlaczego Wy nie chcecie jego na start ? Jak dla mnie set jest dobrze przemyślany.. zawsze sie sprawdzal

1. Plastic Bag
Kawałek zaczyna się petardą w pysk i ludzie wiedzą co się bedzie działo. Później zwrotka, lekkie rozluźnienie. Póxniej pankowy patent i ludzie znowu pod scene. Zajebiste zakonczenie i ludzie wiedza, że bedzie mega fajnie. Nasz najwiekszy hit Który znają wszyscy. I jak ktos bedzie np na ozzfescie pił piwo gdzieś daleko od sceny i uslyszy pierwsze dzwięki. Od razy powie: Oh SHEISSE!!! DAS IS DER SIXPOUNDER!!! i pod scene leci.
2. Oda
3. Skurwiel
4. Hej ho
5. Popolowie nowy
6. 03110666
7. popowy
8. hej ho
9. stefan
10. bloodline/revolution is my name (w zaleznosci od publiki)

Jak dla mnie to idealna set lista. Macie pomysly na inną piszcie. Nie macie nie piszcie

Offline

 

#4 2008-11-20 22:00:52

spaślak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 54
Punktów :   

Re: Intro

Ja jetsem za stara set listą. co do intro to trzeba zrobic jakieś swoje np na dobrych syntkach jakieś niezłe wkrecajace halo, które nada klimatu, wolałbym nie uzywac cudzych kawałków itp...

Offline

 

#5 2008-11-20 22:10:37

Ostry

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 113
Punktów :   

Re: Intro

spaślak napisał:

Ja jetsem za stara set listą.

Dobrze mówi... jest zajebista, wiec po co szukać dziury w całym i na sile zmieniać ? W myśl: lepsze jest wrogiem dobrego

spaślak napisał:

co do intro to trzeba zrobic jakieś swoje np na dobrych syntkach jakieś niezłe wkrecajace halo, które nada klimatu, wolałbym nie uzywac cudzych kawałków itp...

Ja lubie takie intro właśnie wzniosłe Np z gwiezdnych wojen )

Albo np, zrobić intro ze sytnezatorami i gitarami akustycznymi. Albo puszczać to co zrobiłem w balladzie do seksu ;] ;] i nią zaczynać koncert ))

a pozniej jak bedzie wchodzilo, to puszczac jeszcze raz

Offline

 

#6 2008-11-20 23:53:39

Metal Mike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 33
Punktów :   

Re: Intro

Moje zdanie wyjatkowo bardzo zblizone bedzie do zdania ostrego.

U nas w heavy metalu zwyklo sie puszczac podniosłe orkiestrowe/ organowe piesni, wtedy sploszony popijacy zimne trunki tłum przerywa bezładne rozmowy na tematy obce i kieruje swoja uwage na scene niesmiało zblizajac sie do niej. Dobra kompozycja potrafi zbudowac klimat i narastajac powodowac coraz wieksze zainteresoewanie. Punkt kulminacyjny intra, chwila i jazda z petardy ostrego riffy wszyscy na raz. Jest efekt! Wg mnie zajebisty. A nie plumkanie i nikt nie wie czy zespol juz gra czy jeszcze sie ustawia.

Offline

 

#7 2008-11-21 00:43:13

Ostry

Administrator

Zarejestrowany: 2008-07-07
Posty: 113
Punktów :   

Re: Intro

Metal Mike napisał:

... A nie plumkanie i nikt nie wie czy zespol juz gra czy jeszcze sie ustawia.

To jest kwintesencja. Metalowy Majk podsumował wszystko. Proszę już do tego tematu więcej nie wracać!! Gramy heavy metal a nie kurwa jak myslovitz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl